• BIST 96.238
  • Altın 239,526
  • Dolar 5,8248
  • Euro 6,5545
  • Ordu 12 °C

1/2 İÇERDEN TEMİZLİK

Muzaffer GÜNAY

     15 Temmuz işgal teşebbüsünden sonra başlatılan temizlik harekatı bütün hızı ile devem ederken,kimi işgüzarların hala kumpas kurmak için çalıştığını bunu meyanda sürekli teyakkuz halinde olduklarını zaman zaman dile getiren yetkili ağızlar topluma bilgi vermek ihtiyacını hissediyorlar.Neden buna lüzum görüyorlar acaba? Bu soru faraza sorudur. Yoksa herkes neyin ne olduğun biliyor.Yetkililerin verdiği demeçlerden anlaşılıyor ki, tarihimizin en rezil,en alçak,en hani darbe ve daha beteri işgal girişimi sonlanmış değil.

Açıkçası gerçek şudur ki,FETÖ’nün orta ve üst tabakası gizliden gizliye faaliyetlerini hışımla ve nefretle sürdürmektedir.Mebzul miktarda haini olan bir ülke neticede. İşin zamana bırakılmaya zere kadar tahammülü yok.Hukuk gereken titizliği gösteriyor,inanmaktayız buna. Daha sıkıntılısı ise belediyeler ve siyasi arenadaki yani partilerdeki kripto FETÖ’cülerin mevcudiyetidir. Hiç kimse kalkıp da bu hakikatin üstünü örtmesin,örtmemelidir.”İçerdeki tehlike” diyorum ben buna.Nitekim 28 belediyeye kayyum atanması mecburiyeti,içerdeki tehlikenin vahametini ortaya koymaktadır.Ve devam edecek bu gibi el çektirmeler. Hükümet ve elbette hukuk mekanizması bu konuda olabildiğince duyarlı olmalıdır.Halkın beklentisi bu yöndedir.Adaletin yeteri derecede tahakkuk etmemesi milletin vicdanında derin kuşku ve endişelere sebebiyet verebilir.

Daha somuta gelelim: İktidar Partisi içinde de kripto FTÖ elemanlarının olduğuna dair haberler medyada hemen her gün yer almaktadır.Millet canını ortayla koyarak önledi işgal girişimini. Şimdi hukuktan gereğini zamanında ve adalete uygun olarak gerçekleşmesini beklemektedir.Teröristbaşı,bütün bağlılarına takiyyeyi(yalan ve gerçekdışı konuşma,yazı,ifade vb.) emretmektedir,el’an.Her türlü yalanı söylemenin mubah olduğunu söylemektedir. İşin zorluğu şurada ki,yalanı gerçek gibi hayasızca söylemekten kaçınmayanlar,her türlü tuzağı kurmaktan çekinmezler,çekinmiyorlar da.Dolayısı ile kim gerçek FETÖ’cü, kim karşısında duruyor,ayırt etmek hayli güçleşiyor bu nedenle. Kamu vicdanı rahatlatılmalı.Dahası,memleketin bu mikroplardan temizlenmesi için hızlı ve sonuç getirici şekilde işini görmeli Hukuk.Akraba,komşu,arkadaş ilişkileri hukukun işini zorlaştırıyor olmalı.Böyle olmakla beraber adaletten zerre kadar ödün verilmeden pisliğin üzerine cesurca gidilmelidir.Yoksa,başka türlü hasta hücreler kazınamaz Milli bünyeden.Bilhassa önemli makamları işgal edenler bağlamında mümkün olduğunca adil ve aynı zamanda hızlı hareket edilmelidir. Dışarıdaki tehlike veya hastalık öyle veya böyle bilinir,anlaşılır ve tedavi edilir.Fakat,hastalık içerde ise tedavi hakikaten zorlaşır.Bünyedeki kanserli hücreler özenle kazınmadıkça toplum vicdanı rahatlamaz. Millet ve devlet bütünlüğü için,her türlü terörün yok edilmesi hususunda İç İşleri Bakanımızın dediği gibi acımasız olmak lazım gelir.”Aşırı merhametten maraz doğar.” Bu, insanla yaşıt bir realitedir. Kirli ilişkilerin özneleri birbirlerini korumakta mahirdirler.Öyleleri için vatan,millet,din,birlik,beraberlik önemsiz şeylerdir.Aynı partide çalıştıkları arkadaşlarını harcamaktan kaçınmazlar,hiçbir ahlaki endişeleri ve ilkeleri yoktur çünkü.Kasa-masa ve nisa bu haydutlar için tek kutsaldır.Gerisi hiç önemli değildir. Adalet ve Kalkınma Partisi içinde ve belediyelerinde de varsa temizlenmelidir hainler.Ki varsa demek lafın gelişidir. FETÖ’nün sızmadığı kurum ve kuruluş kalmadığı dikkate alındığında bu zannın gerçek olma ihtimali yüzde yüze yakın demektir.

Bu yazı toplam 314 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Haber Ordu | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0452 777 5 666 | Haber Scripti: CM Bilişim