• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • Ordu 9 °C

BBP VE SAADET PARTİSİ’NİN ÇALIŞMALARI

Muzaffer GÜNAY
​      Bazı okurlarımız, Ordu dışında yaşadığı için seçim çalışmalarının seyir sürecinden pek haberdar olamamakta. Hatta Ordu’da oturanlar dahi yeteri kadar bilgi sahibi olamamakta. En azından ben böyle düşünüyorum.
​        Öte taraftan kamuoyunu bilgilendirme bağlamında medya ve ilgililer daha ziyade üç parti üzerinde( Ak Parti,CHP,MHP) yoğunlaşıyor bu süreçte.Oysa ki, başka partiler de seçim çalışmaları yapmakta.Onların da adayları var,koşturuyorlar,halkla buluşuyorlar,projelerini paylaşıyorlar vs..
​         Örneğin,Veysel İlhan(Av.) Saadet Partisi B.Şehir Başkan Adayı olarak bir buçuk aydır seçim çalışmalarına aktif olarak devam ediyor.Doğrusu  Veysel Bey’i pek tanımıyorum. Fakat,edindiğim bilgiler bağlamında,gayet donanımlı,ufuklu,dürüst,çalışkan,İslami duyarlılığa fazlası ile sahip bir kimlik olduğuna kani oldum.Kazanması halinde,başarılı olacağına dair bilgiler,kamuoyunun gündeminde sıkça konuşuluyor.
             BBP’nin B.Şehir Adayı İş Adamı Muhittin Açıcı keza aynı şekilde yakın zaman önce seçim çalışmalarına  Korgan’da (memleketi) başladı.
​Birkaç gün önce tanıştım kendisi ile. Bana çok sıcak ve sevecen geldi.Kısa süreli sohbetimizden anladım ki,kendisini epey geliştirmiş. Fevkalade birikimli,iletişim dili itibarı ile hayli dolu ve etkileyici bir üsluba sahip aynı zamanda.
             BBP,Korgan’da e.Çayırkent Belediye Başkanı Halil İbrahim Aha’yı aday gösterdi. Bayağı da iddialılar edinebildiğimiz bilgi kadarı ile.Halil İbrahim Bey,başarılı bir belediye başkanlığı geçmişine sahip yakından bildiğime göre.Tuttuğunu koparan bir karaktere sahip. İl Kültür ve Turizm Müdürü olduğum dönemde epey teşrik-i mesaimiz oldu kendisiyle.
​Saadet Partisi ise Çatalpınar’da  e.Göller Belediye Başkanı ve İş Adamı Nuhil Kiremitçi ile yarışa katıldı. Saadetçilere göre,Nuhil Bey seçimi alacak. Bu azim ve irade ile yoğun bir tempo halinde sürdürüyorlar çalışmalarını. Nuhil Bey’i çok yakından tanıyorum. Halk tabiri ile “Allah’ın Adamı.”. Dürüstlükte üstüne yok dense abartı sayılmaz. Eğer Çatalpınar’da Başkan seçilirse,bundan yöre halkı  çok kazançlı çıkar.
​       Saadet’in Altınordu Adayı İş Adamı Zekeriya Güher’de  keza dur-durak demeksizin çalışmalarını devam ettiriyor. Zekeriya Bey’i yakından tanıdığım için söyleyebilirim ki,seçimi alması halinde  önemli ve verimli hizmetler yapabilecek kapasite ve donanıma sahip. Kişilik olarak genç yaşına rağmen oldukça olgun ve sıcakkanlı bir insan.Karakter olarak epey sağlam.Götürme-yürütme-Aşırma  kabiliyeti hiç gelişmemiş.Öyle bir dünyası yok.Keşke her aday böyle olsa..
​       BBP’nin Altınordu Adayı henüz kesinleşmedi. Muhtemelen Metin Gündoğdu olacak gibi bir beklenti var. Sayın Gündoğdu,bilindiği gibi BBP Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda.Geçmişten bu tarafa çok yakın münasebetim olan değerli bir siyasetçi. İlk gençlik yıllarından itibaren fikir ve düşünce dünyasına uygun STK’larda Başkanlık dahil çeşitli kademelerde epey güzel hizmetler yapmıştı. Aynı zamanda saygın bir İş Adamı. Keza,Götürme-Yürütme-Aşırma yeteneği bakımından zayıf.Hatta böyle bir yeteneği hiç yok.Aksiyon ve fikir insanı sözün özeti. Geçen seçimde partisinden İl Genel Meclis adayı olduğunda aldığı oy çok yüksek olmuştu.
​         Ümit Akdeniz.
​         Saadet’in Ulubey adayı.
​   Çocukluk yıllarından beri tanışırız. Saygılı,sevecen bir genç adam. Büyüğünü,küçüğünü tanır.Ordu’da kendine ait şirketinin başında.
​       Oldukça kültürlüdür. Sağlam bir dünya görüşüne sahiptir. Dinine,diyanetine hassasiyet derecesinde bağlıdır.İnancı ve düşüncelerine uygun STK’larda yaptığı çalışmalarla toplumsal kimliğini epey geliştirdiğini bilmekteyim.Para ve servet hırsı yok iş dünyasında olmasına rağmen.
​          Seçilmesi halinde,Ulubey  ciddi olarak gelişecek bana göre.
​  Bu iki partinin daha başka ne gibi çalışmaları var,pek bilmiyorum.Yani,nerelerde kimleri aday gösterdiklerini ve bu adayların çalışmaları hakkında yeterli bilgim olmadığı için tahmine dayalı şeyler söylemeyi doğru bulmuyorum.
​    Malum zan ile  konuşmak,düşünmek,yazmak çoğu zaman isabetli olmayabiliyor.
 
Bu yazı toplam 1225 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Haber Ordu | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0452 777 5 666 | Haber Scripti: CM Bilişim