• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • Ordu 9 °C

BÜYÜYEN ŞEHİR ORDU !

Salih Ziya CÖRÜT

BÜYÜYEN ŞEHİR ORDU ! 

            Geçmişten günümüze baktığımızda Ordu İlimiz, gerek siyaset, gerekse sosyal, kültürel  ve ekonomik manada bugün modern, çağdaş kent olma özelliği ile Karadeniz bölgemizin nüfus yoğunluğu itibariyle Büyükşehir olma yolunda hızla gelişen ve büyük  aşamalar kaydeden  önemli bir vilayetidir. 

            Yıllar yılı tarımdan, hayvancılığa, turizmden ekonomiye, spordan siyasete varıncaya dek hak ettiklerini elde edememiş bir kentin kısa sürede silkinerek bugünkü konumu ile önemli değişim rüzgârlarının esmesine şahit olmak elbette bizleri mutlu kılmaktadır. 

            Bir taraftan fındık mahsulü, diğer taraftan ekonomik açmazları ile bugünkü işsizlik ortamında bile Ordu İlimiz  turizm kenti olma özelliği ile büyük şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte ve bunu da hak etmektedir. 

Elbette nüfusları oranına göre İlimizin  tüm İlçeleri daimi ikamet adresi konusunda geriye dönüşleri sağlamada 750 bin sayısını bulmamızda eksik olan 30 bin sayısını en kısa sürede tamamlayarak Büyükşehir olmamız mümkündür. Bu yönde İstanbul ve diğer vilayetlerde yaşayan emekli Ordu’luların daimi ikamet olarak geriye dönüşleri yeterlidir. 

Bu hususta tüm İlçe Belediye Başkanlarımıza ve İl dışında yaşayan Ordu’lu hemşerilerimize önemli görevler düşmektedir. İşte o zaman Ordu şehrimiz Büyükşehir oluşu ile bambaşka bir şehir hüviyetine bürünecektir. 

Elbette İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim ŞAHİN’in de düşüncede birleştiğine inandığımız geriye dönüş projesi, değişik illerdeki fertlerin bu bilinç içinde nüfus artışına katkıda bulunmalarını görev addetmeleri halinde başarıya ulaşacaktır. 

Şüphesiz bu düşünceye İçişleri Bakanımız  tetikleyici unsur olacaktır. Çünkü kendisi Ordu Milletvekili olarak  “ALTUNORDU” Slogan ve parolası ile aynı şevk ve arzunun bütünleştiği kitlesel hareketin oluşmasına da ayrıca itici güç olarak katkı sağlamıştır. Bu nedenle kendisini kutluyor ve tebrik ediyoruz. Elbette kendi deyimi ile Ordu artık Siyasetçisi, bürokratı, işadamı, akademisyenleri, sivil toplum kuruluşları ve spor alanındaki başarılı yöneticileri ile “ALTINORDU” olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. 

Yaz mevsimini geçirdiğim İlimizin Havaalanı projesi, Üniversitesi, Üniversite Hastanesi, çevreyolu ve dere yolu projeleri ve turizm projeleri ile İlimizin gelişmesinde en büyük pay sahibi olan İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim ŞAHİN ile TBMM Divan Kurulu Üyesi ve Ordu Milletvekilimiz Av. Mustafa HAMARAT geçmişten günümüze başarıları ile temayüz etmekle kalmayıp, devamında yeni projelerle Ordu İlimiz tarihinde çağa damgasını vurmuşlardır. 

            Bugün İlimizde Kültür Sarayı ile Turizm, Havaalanı Projesi, Üniversite, Doğalgaz Projesi ve  Çevreyolu Projeleri ile Çevreci anlayışla, Spor alanında Doç.Dr.Nedim TÜRKMEN başkanlığındaki Orduspor’un süper ligdeki başarılı grafiği ise tarihindeki önemli değişim rüzgarlarından bazılarıdır. 

İşte bu değişim rüzgarlarının estiğine şahit olmak tartışmasız bizleri tarihin derinliklerine götürerek bugünkü müspet farkın yaşanmasına neden teşkil etmiştir. 

Başta Valimiz Sayın Orhan DÜZGÜN ile Ordu ve Giresun Havaalanının gerçekleşmesinde büyük  pay sahibi Sayın İdris Naim ŞAHİN ve Av. Mustafa HAMARAT ile diğer milletvekillerimizin gayret ve çabalarını unutmak olası değildir. 

Artık Ordu İlimize Büyükşehir olmak yakışır. Bundan böyle bizler de Yatırım projeleri ile BÜYÜKŞEHİR olma yolundaki gayret ve çabalarından ötürü Başta İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim ŞAHİN olmak üzere diğer Ordu Milletvekillerimize teşekkür ederek tebriklerimizi sunuyoruz.

                                                                                              Salih Ziya CÖRÜT

                                                                                         ORDEF Onursal Başkanı 

Bu yazı toplam 1225 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Haber Ordu | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0452 777 5 666 | Haber Scripti: CM Bilişim