• BIST 94.783
  • Altın 245,912
  • Dolar 5,9336
  • Euro 6,6251
  • Ordu 15 °C

ENSAR VAKFI SAHUR PROGRAMININ KONUĞU SAYIN HAMARAT İDİ

Muzaffer GÜNAY

Ensar Vakfı Ordu Şubesi son aylarda göz doldurucu faaliyetlerini giderek daha bir arttırmaya başladı.

            Vakıf Başkanı Olgun Küçük’ü bu manada tebrik etmek lazım. Dur durak bilmeden koşturuyor. Vakfa büyük bir ivme kazandırmış olması itibarı ile  STK’cılığın ehil ellerde ne güzel ve verimli işler ortaya koyabileceğini  göstermiş oluyor böylece.

            30 dolayında katılımcının hazır bulunduğu Sahur Programı,hakikaten verimli,bereketli geçti. Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan  gece,saat 11.00 civarında başlayan program,sohbet havasında üç saat kadar sürdü. Manen adeta doyduk dersek lütfen abartı saymayın.

            Adeta bir dost meclisi havasında geçen birlik ve beraberliğin ete kemiğe büründüğü bu güzel ramazan vaktinde,her arkadaşımız memnun ve mesrur halde idi. Toplumsal yapının her kesiminden dostlar vardı. İş Adamı Zühtü Topçuoğlu,bürokrasiden Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan,eski bürokratlardan Eyüp Elmas,Namık Uzunlar,Muzaffer Günay,eğitim camiasından Ramazan Balakar,Tuna Eseli,Dursun Ali Seskaya,bir önceki dönemin siyasilerinden Recep Azaklı,İsmet Yücesoy ve daha başka arkadaşlar..

            Mübarek Sahur Programının baş misafiri sayın Milletvekilimiz  Mustafa Hamarat,sahiden güzel ve akıcı konuşması ile çok anlamlı mesajlar verdi. Özellikle STK zihniyetinin daha da geliştirilmesi üzerinde durdu. Somut örnek vererek,bir çok  il ve ilçelerde STK’ların yaptığı çalışmalarla toplumsal bilincin gelişip serpilmesine  ön ayak olduğundan uzun uzadıya bahsetti. Sayın Hamarat,samimi ve alçak gönüllüğü ile  dostlarımızın derin sevgisini ve takdirini celbetti. Çok kültürlü bir siyasi kimlik sayın Millitevkilimiz. Yormuyor konuşurken. Rahat ve etkili bir natıkaya sahip. Sabaha kadar konuşsa idi,eminim hiç birimiz sıkılmayacaktık. Bir milletvekili olarak STK’ların çalışmalarına elinden gelen her türlü katkıyı vereceğini ifade etmiş olmasına hepimiz gönlüden inandık.Amiyane tabirle,”laf olsun torba dolsun..”basitliğine hiç prim vermedi. Bu  samimiyetinin hepimiz farkında idik.

                Nitekim ara ara Zühtü Bey,Namık Bey ,Tuna Bey ve ben dahil bazı arkadaşlarımız, Mustafa Bey’in bu samimi ve tevazulu duruşunun hepimizi daha bir çalışıp çabalamaya,topluma bir şeyler katmaya adeta teşvik ettiğini lafzen de dile getirmek imkanı bulduk bu vesile ile..

            Mesela Edebiyatçı ve Yazar Tuna Eseli arkadaşımız: “Sayın Vekilim,sizi ben çok sevdim,bu derece samimi ve tevazulu olduğunuzu bilmiyordum,çok huzurluyum açıkçası..” minvalinde takdir duygularını ifade etme ihtiyacını duymuştu.

            Öğretmen arkadaşlarımızdan bazıları da değerli görüş ve fikirleri ile  sohbete ayrı bir renk ve güzellik kattı. Böyle arada bir sohbetler yapılmalı.Bunu, bir kere daha ve derinden fark ettik o gece.

            Hiç şüphesiz bu programın gerçekleştirilmesinde sayın Hamarat’ın danışmanı sevgili Ömer Faruk Günay’ın çok büyük katkısı oldu. Bunu çok yakından biliyorum. Böylesi programları tertip edebilmek için sahiden beceri sahibi olmak icap eder cümlenizin malumu olduğu üzere.

            Tekraren ifade etmeliyim ki,Vakıf Başkanı değerli meslekdaşım Olgun Küçük ise ayrı bir değer bu manada.Koşturmaktan bıkmıyor. Vakfı aldığı yerden çok daha ileri düzeylere taşımayı başarmış bir kimlik. Daha da ilerilere taşıyacağından kuşku duyulmuyor..

            Nitekim biri Üniversite öğrencileri için,diğeri ortaöğretim öğrencileri için iki yurt binasının önümüzdeki yıl faaliyete geçmesi bağlamında hayli gayret gösteriyor.Belki en büyük hizmet bu şimdilik Ordu’da.. İnsan yetiştirmek önemli tabii. Olgun Bey,bunun idrakiyle koşturuyor. Allah gayretini arttırsın! Ve hepimiz bu meyanda neye gücümüz yetiyorsa desteğimizi vermek durumundayız diye düşünmekteyim.

            Sayın Vekilimizin bu hizmetler manzumesindeki öncülüğünü ise takdir ediyoruz her daim. Allah kendisinden razı olsun.. Kendisini fikir,sanat ve kültür ikliminin daha bir gümrahlaşması için vazifeli addediyor adeta.

            Binnetice,çok bereketli pek verimli bir sohbet gecesi geçirdik.

                Emeği geçen öncü kardeşlerimizden ve gecemize katılan tüm dostlardan Allah razı olsun!

Bu yazı toplam 1232 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Haber Ordu | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0452 777 5 666 | Haber Scripti: CM Bilişim