• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • Ordu 9 °C

HİZMETİN YILMAZ BEKÇİSİ

Salih Ziya CÖRÜT

Büyükşehir ile başlayan Ordu İlimizin silkinme hareketi, nihayetinde 30 Mart 2014 yerel seçimleri ile gerçek hüviyetine kavuşmuştur.

Şüphesiz geçmişten bu güne yöremizle ilgili çeşitli spekülasyonlar ve ayak oyunları ile entrikalar çevrilmek istense de gerçeğin bugün doğru yönde tecelli ettiği görülmektedir. Çünkü Ordu İlimizin geleceği söz konusu idi ve hakikat bizleri yanıltmadı.

Genel seçimlerde birilerinin kişisel ihtirasına yenik düşerek Ordu siyasetinde yer bulamayan Av. Enver YILMAZ, Başbakanımız tarafından İstanbul’da listeye konulmak suretiyle 3. Dönem milletvekili seçilmiştir.

Ancak  kendisi,  çalışma ve hizmet aşkı ile İstanbul denen dünya kentinde yeni bir sayfa açarak burada yaşayan Ordu’lular ile 3. Bölgeden milletvekili seçilerek meclis çatısı altında daha geniş bir yelpazeye hitap etmek suretiyle dışa açılarak ufkunu daha da genişletip, hizmetler serisine yenilerini ekleyerek yoluna devam etmiştir.

Şüphesiz hizmet adamlığında yer ve zamanın önemi yoktur. Nihayetinde nerede olursa olsun insanın başaramayacağı hiçbir engel yoktur.

Ordu İlimizin Büyükşehir olmasını müteakip, Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusu bir anda kamuoyunun gündemine oturdu ve bu hususta çalkantılı bir sürecin sonucunda, kader hizmetin yılmaz bekçisi olan Av. Enver YILMAZ ismini tekrar Ordu İlimizin gündemine taşımıştır.

Elbette başta milletvekillerimizin öncülüğünde ve sivil toplum kuruluşları olarak bizlerin de katkıları ile Ordu İlimiz Büyükşehir  olmuş ve ikinci merhale olan Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının ise kime teslim edileceği hepimizce merak konusu idi. Nihayet aday adaylığı sürecinde yüreğini ortaya koyarak birilerinin aday adaylığına cesaret edemediği ortamda milletvekilliği konumunu dahi düşünmeden Ordu İlimize olan bağlılığı ve hizmet aşkı ile büyük bir fedakarlık örneği göstererek Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına aday adayı olan Av. Enver YILMAZ neticede hak ettiği yeri bulmuş oldu.

Geçmişten bu güne kadar hep İktidarın aksine takdir hakkını kullanan Ordu insanı bu kez doğruyu görerek hizmete ve hizmet adamına gereken desteği vermiştir.

Özellikle tüm ikaz ve uyarılarımızla, telkinlerimize kulak vererek gerçeği gören ve geleceğimizi şekillendiren Ordu insanımıza teşekkür etmek gerekir….!

Artık Ordu insanı bunca yapılan hizmetleri görmüş ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın tabiri ile yirmide yirmi yapmak suretiyle görevini yapmıştır.

Bundan sonra Ordu İlimiz, İlk kez Büyükşehir Belediye başkanı  ile hizmetler serisine emin adımlarla devam ederek ilerleyecek ve hak ettiği yere gelerek aynı zamanda ülkemizin en küçük örnek Büyükşehri olacaktır.

Bu çerçevede Büyükşehir Belediye Başkanımızın seçim sürecinde kamuoyuna sunduğu 52 projeyi gerçekleştireceğine yürekten inanıyorum. Sivil toplum olarak bizler de kendilerinin yanında olduğumuzu vurgulamak isteriz.

Bunca çalkantılı bir dönemden geçen ve Hizmetin yılmaz bekçisi olan Av. Enver YILMAZ ile Ordu İlimiz Karadeniz Bölgemizin merkezi konumuna ulaşacaktır.

Elbette Ordu İlimiz Büyükşehir olarak örnek bir kent olacak, göç veren değil, göç alan bir şehir konumuna ulaşacaktır. Başkanımızın bu vizyona, deneyim ve tecrübeye sahip olduğunu biliyor ve kendisine güveniyoruz.

30 Mart yerel seçimleri, Büyükşehir Belediyemizin kurulduğu aydınlık yarınlarımızın başlangıcı, vizyonu ve birikimi ile Av. Enver YILMAZ ise hizmetin yılmayan bekçisi olarak İlimizin İlk B.Şehir Belediye başkanı olarak simgesi olacaktır.

Artık önünde hiçbir engeli kalmayan ve tüm İlçe Belediye Başkanları ile aynı görüşü temsil ve havayı teneffüs eden, aynı kaderi paylaşan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver YILMAZ olmak üzere tüm İlçe Belediye başkanlarımıza başarılar diliyor, aydınlık yarınlara hep birlikte el ele, gönül gönüle ulaşmayı temenni ediyorum.

Bu yazı toplam 1029 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Haber Ordu | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0452 777 5 666 | Haber Scripti: CM Bilişim