• BIST 96.060
  • Altın 239,443
  • Dolar 5,8254
  • Euro 6,5550
  • Ordu 12 °C

​​​​İSTANBUL’DAN YÜKSELEN SES DE ​​​​​ HAMARAT DİYOR !

Salih Ziya CÖRÜT

 

Ordu İlimizin Büyükşehir Olmasının ardından artık tüm dikkatler Başkan adaylarına yöneldi. Bazı partiler Adaylarını açıklamış olsa da halkımız en çok Ak Partiden Kimin Aday olacağı hususunda pür dikkat….  Elbette bunda da haklılar. Çünkü İlimizin geleceği açısından bugün İktidarla uyum içerisinde çalışabilecek belediye başkanına ihtiyaç vardır.
Bu nedenle yerel yönetimler yasası ile B.Şehir olan İlimizde kimin aday olarak yer alacağı önem arz etmektedir.
​Hakikaten İlçe Belediye başkanlıklarından ziyade, insanlar artık B.Şehir belediye başkan adaylığına yoğunlaştı. Özellikle Ak Partinin adayı merak konusu….!
​Son günlerde Ordu İlimizde Ak Partiden Aday olması arzu edilen adaylara bakıldığında, en çok Ordu Milletvekilimiz Av. Mustafa HAMARAT’ın ismi ön plana çıkmaktadır. Taraflı tarafsız herkesin görüşü bu yanda….
Haklı olarak vatandaşın beklentisi yıpranmış yüzler yerine, bakan aday olmaz ise Av. Mustafa HAMARAT’ın aday olması yönünde…!.
Şu ana kadar tüm partiler tarafından açıklanan adayların tanıdık, bildik eskimiş yüzler olması nedeniyle hiçbirinin kabul görmediği, aksine TBMM Divan kurulu üyesi Av. Mustafa HAMARAT’ın dürüstlüğü ve yıpranmamış gülen yüzü ile aday olması beklentisi mevcuttur.
Artık mevcut ismi geçen adayların Ordu kamuoyunu tatminden uzak hep aynı yüzler olması ve pek fazla kabul görmemesi, adaylık niyeti olmasa da Av. Mustafa HAMARAT’ ismini kaçınılmaz kılmaktadır..
Duyduğum kadarıyla, kendisinin ihtiyaç duyulması ve başbakanımızın görevlendirmesi halinde görevden kaçmayacağı yönündeki beyan ve düşüncesi yüreklere su serpmiş ve kendisini sevenleri mutlu kılmıştır..
İstanbul’da yaşayan bir o kadar Ordu insanı başta olmak üzere, camiamızın ortak beklentisi,  Hamarat’ın aday olmasıdır.
Elbette haklı olarak İstanbul’da yaşayan binlerce Ordulunun da beklentisi Av. Mustafa HAMARAT’ın Ordu Belediyesinin başına geçmesidir. Pratik zekâsı, vizyonu ve dürüstlüğü ile vekil bunu hak etmektedir.
Elbette bu yüzden İSTANBUL’DAN YÜKSELEN SES DE HAMARAT DİYOR ! Yıllarını İstanbul’daki hemşerileri ile geçiren ve sivil toplumun içerisinde aktif rol alarak birçoğunun kuruluşunun mimarlarından (Ordu Dernekler Federasyonu ve Ordusporlular Derneği v.s.) olan Hamarat, bugün her ne kadar TBMM Çatısı altında çalışıyor olsa da, Ordu İlimizin B.Şehir olmasında etkisi ve katkısının varlığı tartışılamaz.
Ordu camiası artık yenilik istemektedir. Oysa hali hazırda ismi geçen Enver YILMAZ ile Eyüp FATSA’nın belediyecilik yönünde halkımız tarafından kabul görmeyeceği şimdiden belli olmuştur.
Özellikle maksatlı olarak Enver YILMAZ ve Eyüp FATSA ismini dillendirenler, Seyit TORUN’un işini kolaylaştırmak için uğraş vermektedirler.
Sebebi de her iki adayın geçmişinin yıpranmış olması ve vekillikleri döneminde havaalanı ile fındık konusu başta olmak üzere birçok konuda sınıfta kalmalarıdır.
Gerçekten milletvekilliği döneminde Eyüp Fatsa’nın söylemlerini hatırlıyoruz. Ordu Giresun Havaalanının yapılması ile ilgili köşe yazılarımda sürekli üzerinde durmama karşın, kendileri Çarşamba Havaalanının yakınlığından ve Gülyalı’ya yapılacak olan Havaalanının rantabl olmadığından söz etmişlerdir. TBMM Grup Başkanvekilliği sırasında Ordu İlimizin bu en hayati konularında verdiği çelişkili beyanlar bugün belleğimizde durmaktadır.
Kendisi fındık fiyatlarının Mayıs ayında açıklanması gerektiğini ve üreticinin tüccarların, alivrecilerin kucağına itilmemesi gerektiğini beyan etmelerine karşın, iktidarda iken bu söylemlerinin hiçbirinin arkasında dik duramamış ve aksine fındık fiyatları normalin de altına düşmüştür. Hatta bir yazımda çelişen bu ifadelerinden ötürü Eyüp FATSA’nın geçmişteki çelişen ifadeleri nedeniyle halktan özür dileyecek mi? diye yazmıştım. Ama cevap alamamıştım.İşte bu nedenle çelişen söz ve ifadeler halkın gözünden kaçmamaktadır.
Hakikaten İstanbul’da yaşayan Ordu’lular da işin ciddiyetini anlamış olacaklar ki, yüksek sesle Hamarat ismini haykırmaktadırlar.
Elbette sivil toplum kuruluşlarımızın her merhalesinde bizlerle olan ve yöremizin kalkınmasına müspet katkıları ile temayüz eden Hamarat’ın aday olması dileğimizdir.
Bu vesile ile kamuoyunun sesine kulak verilmesi temennilerimle yaklaşan Ramazan Bayramınızı içtenlikle kutlar, sağlık ve mutluluk dileklerimle saygılar sunarım.
 
Bu yazı toplam 1303 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Haber Ordu | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0452 777 5 666 | Haber Scripti: CM Bilişim