• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • Ordu 9 °C

KORKAKLAR TEHDİT EDER !

Salih Ziya CÖRÜT

KORKAKLAR TEHDİT EDER ! 

            “Korkaklar Tehdit Eder” sözü;  Geçtiğimiz günlerde TBMM çatısı altında BDP Milletvekili Hasip KAPLAN’ın, Meclis kürsüsünde her türlü edep, ahlak ve saygı sınırlarını aşarcasına takındığı tavırla, Uludere’de 35 kişinin kazara öldürülmesi olayını birilerine yıkma gayreti ile bazı maksatlı basın kuruluşlarının tahrik edici manşetlerine karşın, şahsına ve makamına yönelik haksız saldırılar karşısında İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim ŞAHİN’in, tavır ve davranışlarını çarpıtma gayreti içinde olanlara karşı haykırdığı haklı sitem ve söyleminden ibarettir. 

Hakikaten Sayın Bakanımız bu sözlerinde son derece haklıdır. Elbette ülkemizin güvenliğine yönelik PKK terörünün emniyet mensuplarımız ile askerlerimize karşı yıllarca yaptıkları eylemler ile işledikleri suçlar bunun kanıtıdır. Hem Korkak, hem de kalleş olanlar Tehditkar olur.  Elbette hiçbir kimse ülkemizin bu denli tehdit altında olduğu konumda eli kolu bağlı duramaz. 

Şüphesiz BDP’lilerin her olayda Meclis Kürsüsündeki konuşmalarında özellikle terör örgütünün başına yağan bombaların ardından rahatsızlıklarını dile getirerek pervasızca onları koruma gayreti içerisine girerek saflarını belli edercesine bir davranış sergilemeleri ve operasyonların durdurulmasını istemeleri de gerçek niyetlerinin ne olduğunu ortaya koymaya yetmektedir. 

Özellikle İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim ŞAHİN’in döneminde askerlerimizin çok daha başarılı ve kararlı operasyonlarla PKK illetine göz açtırmaması, birilerini çok daha fazla rahatsız etmiştir. Çünkü bu tür olumsuzluklardan nemalananlar ülkemizin güvenliğine yönelik yapılan başarılı operasyonlardan rahatsızlık duyarlar. 

Kaçakçılık kisvesi ile jandarma karakollarımıza sinsice sızarak askerlerimize haince saldırarak katledenlere ne diyeceksiniz ? 

Özellikle gecenin karanlığında geç saatlerde, (Saat ; 21.00’de)  at ve katır konvoyları ile ne taşıdığı belli olmayan ve dağlık olan arazide olup bitenlerin masumiyeti tartışılabilecek bir konumda değil midir ? 

Elbette bu konvoyların yıllar yılı mezkur saatlerde PKK terörüne yataklık yaparak askerlerimizi nasıl şehit ettiklerini bizler de sivil toplum olarak BDP Milletvekillerine sormak istiyoruz ?   

Her şeyden önce masum gösterilmeye çalışılan kaçakçılık olaylarının altında yatan gerçeği, askerlerimize yönelik sinsice yapılan baskınları biz de onlara hatırlatmak isteriz ! 

Bu nedenle hiçbir kimse bizden bu operasyonların durdurulmasını ve ülkemizin güvenliğini zafiyete uğratacak esneklikleri isteyemez ve isteme hakkına haiz değildir. 

Her zaman sonuna kadar doğruları yapan, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü tehlikeler karşısında vatan ve millet olgusu ile can ve mal güvenliğimizi koruyan emniyet güçlerimiz ile askerlerimizi, başta İçişleri Bakanımız İdris Naim ŞAHİN olmak üzere destekliyor ve sivil toplum kuruluşları olarak kendilerinin yanlarında olduğumuzu vurguluyoruz. 

Oysa ki, bu ülke, doğusu, batısı, güneyi ve kuzeyi ile etnik kökeni ne ve her kim olursa olsun, TC kimliğini taşıyanlarındır. 

Şüphesiz yıllar yılı Kürt kökenli yurttaşlarımız üzerinden siyaset yapan ve eli kanlı terör örgütü PKK ile işbirliği içerisinde olanlar, ülkemizin güvenliğine yönelik alınan radikal tedbir ve kararlardan rahatsızlık duymaktadırlar. 

 Çünkü geçmişten bu güne Irak sınırlarını aşarak kaçakçılık kisvesinde bu vatanın evlatlarını hunharca katledenler, bugün Sayın İçişleri Bakanımızın başarılı operasyonlarının son bulmasını isteyecek kadar yüzsüzlüklerini aleniyete dökmektedirler. 

Ülkemizin huzur ve güvenini tesisle görevli emniyet güçlerimiz ile askerlerimizi katledenler göğüslerine siper etmeye çalıştıkları özgürlük kalkanı ile kendilerini haklı gösterme çaba ve telaşı içerisinde, bu sefer İçişleri Bakanımız Sayın İ.Naim ŞAHİN’in kararlı tutum ve davranışları karşısında panikleyerek verdikleri kayıplara kılıf arama gayreti içerisine girmişlerdir. 

Uludere’de Devletin Kaymakamına saldıran provakatörleri halka mal ederek kendilerine prim tanımak isteyen BDP Milletvekili Hasip KAPLAN ile işbirliği içine giren ve kendisini karşılamasından rahatsızlık duymayan Ana muhalefet Partisi CHP’nin Lideri Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na ne demeli ? Bu hareket CHP – BDP İşbirliğinin göstergesi değil midir ? 

            Elbette İçişleri Bakanımızın söylemi bu hayasız ve alçakça saldırıları yapanların kendilerine yönelttikleri suçlamalar karşısında az bile….! 

Özellikle bulunduğu makamın yıpratılmasına yönelik art niyetle bir avuç BDP Milletvekillerince şahsına yöneltilen söylemler karşısındaki haklı feryadına ülkemizin tüm bölge sivil toplum kuruluşları olarak katılıyor ve İçişleri Bakanımızı sonuna kadar destekliyoruz. 

Siyaseti yozlaştırma gayreti içerisinde olan ve ülkemizin huzur ve güvenini bozmaya yönelik telkin ve eylem çabaları içerisinde olanlarla masumiyet kisvesi ile korkak ve tehditkar tavırlar sergileyenlerden Allah bizleri korusun diyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

Bu yazı toplam 1065 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Haber Ordu | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0452 777 5 666 | Haber Scripti: CM Bilişim