• BIST 96.228
  • Altın 239,801
  • Dolar 5,8237
  • Euro 6,5513
  • Ordu 12 °C

KULÜP BAŞKANI KENAN YARALI’YI KINIYORUZ !

Salih Ziya CÖRÜT

          MANİSASPOR’UN SÜPER LİGE YAKIŞMAYAN

                            KULÜP BAŞKANI  KENAN YARALI’YI KINIYORUZ !

 

            Hiç kuşku yok ki, spor ahlakı, ilkeli ve dürüst olmayı gerektirir. Ülkemiz tarihine kara leke olarak geçecek olan şike olayları patlak verdiği günden bu yana birkaç kulüp başkanı hariç, maalesef TFF’de ne dürüstlük, ne ahlaki değerler, ne de ilkeli olmak kaldı.

Mamafih, Orduspor Kulübü başkanımız Doç. Dr. Nedim TÜRKMEN’in belirttiği gibi, TFF yönetimi çelişkili ifadelerle hava durumu gibi sürekli kararlar değiştirerek kaosa neden olacak işlere imza atmakta ve ayrıca arada bir istifa söylemleri ile adeta spor kamuoyu ile alay etmektedir.

Bir insan istifa kelimesini ağzına almışsa ya gereğini yapar veya böyle bir söz sarf etmez. Bu kadar tutarsızlık içinde olayların başından sonuna kadar FB’yi koruma gayreti içerisindeki Federasyon Başkanı M.Ali AYDINLAR, yetkisini kullanmamakla en büyük hatayı işlemiştir.

Hatta kendisini eleştiren FB’lilere nasıl Fenerbahçeli olduğu yönünde manidar sözler sarf ederek taraflı olduğunu zımnen beyan etmiştir. İşte bu karanlık tablo içerisindeki günümüz TFF yönetimi ne denli adil olabilir. Aksine yaptığı tutarsızlıklar içinde Türk spor kamuoyunun beyinlerinde kara leke olarak yerini alacaktır.  

            Bir başka hata da TFF’nin yönetim olarak kullanacağı yetkiyi kullanamayıp, genel kurula devrederek 58. maddeyi tartışmaya açması ve FB’ye zaman kazandırma girişimidir.

Bu tür çelişkiler, ortamı daha fazla gererek gruplaşan kulüp başkanları arasındaki kargaşa ve görüş farklılıklarının kaba kuvvete dönüşmesine zemin hazırlamıştır.

İşte bunun en galiz örneği Manisaspor başkanı Kenan YARALI’nın, Orduspor Başkanımız Doç. Dr. Nedim TÜRKMEN’e yaptığı çirkin saldırıdır. Bu saldırı ve hakaretler sadece Sayın Türkmen’e değil, orada bulunan tüm başkanlara ve spor kamuoyuna yapılmıştır.

Öncelikle saldırgan tavırlarla dürüst insanları susturarak sindirme politikası, gerçeklerin su yüzüne çıkması karşısındaki telaş ve hazımsızlığın ifadesidir. Elbette birilerinin fedailiğine soyunarak yalakalık yapan Kenan YARALI bilmeli ki, hiçbir yanlış cevapsız kalmayarak misli ile karşılık görecektir.

Hele bu saldırı, dürüstlüğü ile tavan yapan, bugüne kadar akademik kariyeri ve tutarlı hareketleri ile gelecek nesillere iyi örnek teşkil eden, Doç. Dr. Nedim TÜRKMEN’e  yapılmışsa elbette camiamızca affı olamaz.  

26 Ocak 2012 Perşembe günü yapılan oylamada 58. maddenin tartışılması esnasında verilen 1 saatlik arada kulüp başkanlarının ve TFF başkanının da bulunduğu ortamda Manisaspor kulüp başkanı Kenan YARALI’nın, Fenerbahçe kulübü ile olan dirsek teması, Ali KOÇ’un fedailiğine soyunarak Sayın Türkmen’e, ağır hakaretlerle çok konuşuyorsun senin beynine bir şarjör kurşun boşaltırım sözleri ile ayyuka çıkmış ve tescillenmiştir.

Unutulmamalı ki, bu tür tavır ve davranışlar sadece kişileri bağlamayıp, camialar üzerindeki kin ve nefret duygularını körükleyerek olumsuz neticelerin doğmasına neden teşkil etmektedir.

İşin bir diğer üzücü tarafı ise, Manisalı nice güzide dost ve arkadaşlarımıza karşın, kabadayı tavırlarla camiasını kötü temsil ederek kulüp başkanlığını unutarak fedailiğe soyunan birinin Manisaspor’un başında olmasıdır.

Umarım Manisa camiası buna kayıtsız kalmayarak kendisine gereken dersi verecektir. Manisa Dernekler Birliği Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi ve İBB’de görevli arkadaşım İsmail UĞURLU’nun bu yöndeki üzüntü ve tepkileri bunun kanıtıdır.

Ayrıca geçtiğimiz sezon Manisaspor ile Trabzonspor’un yapacakları maç için Fenerbahçe başkanı Aziz YILDIRIM tarafından Kenan YARALI’ya verildiği söylenen

500 bin Euro’luk teşvik priminin, Manisaspor’un maçı  kaybetmesinin ardından Aziz YILDIRIM tarafından geri istenerek iade alındığı banka kayıtlarındaki makbuzlardan anlaşıldığı ve şike soruşturmasındaki dosyada bulunduğu Telegol vs. programlarda da dile getirilmiştir. Bu kadar kirli ilişkilerin döndüğü ortamda Manisaspor’un kendi sahasında Fenerbahçeye 4-1 yenilmesi de Kenan YARALI’nın hakkındaki şaibeyi beraberinde getirmektedir.

Her şeye rağmen Orduspor Kulübü Başkanımız Doç. Dr Nedim TÜRKMEN’e ne ahlak, ne de insanlık ölçülerine sığmayan bir davranışla saldırıda bulunan ve karanlık ilişkiler içerisinde bulunan Kenan YARALI’yı bu çirkin davranışı nedeniyle Ordu camiası olarak tekrar kınıyor ve istifaya davet ediyoruz.

Oysa çok saygın dostlarımın bulunduğu Manisa camiasını küçük düşürecek davranışlarda bulunarak doğruları söyleyen, değerli başkanımız Doç.Dr.Nedim TÜRKMEN’i susturmaya kalkarak Ali KOÇ’un savunuculuğunu yapmak ne denli ahlaki olabilir ?

            Her zaman dürüstlüğü şiar edinen ve hiçbir zaman doğruları söylemekten çekincesi olmaksızın kamuoyunu aydınlatmaya yönelik hareketi ve akademik kariyeri ile

gurur duyduğumuz Orduspor Başkanımız Doç. Dr. Nedim TÜRKMEN, bugüne kadar TFF’de kendi kariyerine yakışacak şekilde gelişen olayların başından sonuna kadar tarafsız ve ilkeli davranışları ile temayüz etmiş ve doğruları dürüstçe ortaya koyarak Türk futbolunun kirlenmişlikten arındırılması için çaba ve gayret sarf ederek ne kadar ilkeli biri olduğunu kanıtlamıştır. İşte Türk Sporunun böyle örnek başkanlara ihtiyacı vardır.

            Ayrıca kendisine yapılan haksız saldırı karşısında aidiyet duygusu ile bir Karadenizli olarak başkanımıza sahip çıkan Trabzonspor Başkanı Sayın Sadri ŞENER ile Samsunspor Başkanı Kâzım YILMAZ’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Dilerim TFF’nin bu tür çeteleşme hareketlerinden arındırılması ve sağduyunun hakim kılınarak Türk sporunun aklanması temennisiyle en derin saygılarımı sunuyorum. 

Bu yazı toplam 1314 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Haber Ordu | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0452 777 5 666 | Haber Scripti: CM Bilişim