• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • Ordu 9 °C

NÜFUSTA KÜÇÜK, PROJE VE HİZMETTE BÜYÜYEN ÜÇÜNCÜ BÜYÜKŞEHİR !

Salih Ziya CÖRÜT

Büyükşehir sayısının son olarak 30’a ulaştığı günümüzde, bu büyümeye paralel olarak gerçekleşen hızlı kalkınmada üretilen proje ve hizmet anlamında B.Şehirler arasında 3. Sırada olmak önemlidir.

            Şüphesiz her getirilen yeniliğin ardından üreticisinden, yatırımcısına kadar herkes gelişen ekonomik ve sosyal kalkınmadan payına düşeni almak ister.

            Her şeyden önce geçmişte monoton ve çağın gerisinde kalmış olan alışkanlıkları bir kenara bırakarak yeniliklerden pay almanın elbette hem kurumların, hem de üreticiden tüketiciye yansıyacak olan olumlu katkı, insanların çalışma istek ve arzularını kamçılamaktadır.

            Ordu İlimiz,   hızlı bir kalkınma hamlesi ile bir taraftan kadrolaşma, makine ve ekipman olarak İlçeleri ile bir bütün olmuş, diğer taraftan tek merkezden B.Şehir Başkanı tarafından yönetilerek dağınıklığın ortadan kaldırıldığı, proje ve hizmetler açısından görev paylaşımı içerisinde kendi başına buyruk hareket etmek yerine, karşılıklı dayanışma ile geleceğe umutla bakıldığı görülmektedir.

            Hakikaten memlekete gittiğimde gördüm ki, herkes Büyükşehir olmanın olgusu içerisinde üretken ve ne yaptığını bilen bir tavır içerisinde sorumluluk bilinci ile hareket etmekte ve atıl değerleri nasıl harekete geçiririmin hesapları yapılmaktadır.

            Büyükşehir Belediye Başkanımız Av. Enver YILMAZ’ın, İlimiz merkezini bölgesel olarak İlçelerde oluşturduğu çalışma ofisleri ile donatarak yerinde müdahale ile B.Şehrin varlığını her daim hizmetleriyle hissettirmesi ve yöre halkının dimağına kazıması, gelecekle ilgili umut ve beklentileri müspet yönde etkilemektedir.

            Kim ne derse desin, İl genelinde yapılacak olan kentsel dönüşümle ilgili çalışmalar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca Ordu İlimizin kentsel dönüşümde pilot İl seçilmesi, Altınordu İlçemizde Stadyum, Sebze Pazarı, hali hazır belediye binasının olduğu yer dahil 300 dönümlük arazinin değerlendirilecek olması ve Ordu insanının hizmetine sunulması, Otogar, Öğretmenler Sitesi ve eski Sanayinin bulunduğu 210 dönümlük arazinin Şehrin nefes alması açısından vatandaşın yeşil alan ihtiyacını karşılayacak olması olumlu gelişmelerdir.

 Fatsa İlçemizde Cumhuriyet meydanının olduğu alanın meydan olarak kalması çalışmaları  ve 20 milyon TL.’lik Kamulaştırmayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının karşılaması, ayrıca Evkaf  Mahallesinde 410 Dönümlük alanın yeşil alan olarak halkın hizmetine sunulacak olması, Ünye İlçemizde ise 400 Dönümlük arazide kentsel dönüşüme gidilecek olması, Ordu Büyükşehir Belediyemizin İlçelerimizi ne denli kucakladığı ve hizmet ürettiğinin göstergesidir.

            Bunun yanında Çevreyolu ve Havaalanı inşaatının üstyapı çalışmalarının son aşamada hızlı bir şekilde bitme noktasına geldiği görülmektedir.

            Ordu Büyükşehir Belediyemizin hem kadrolaşma, kalifiye personel, istihdam yaratmadaki gayret ve çabaları ile hizmet üretmedeki doğru politikaları, zaman içerisinde başarıya giden yolda İlimizi arzulanan hedefe ulaştıracaktır.

            Neticede 30. Büyükşehir olan Ordu İlimiz, kalkınma hamleleri ve üretilen projeler ile hizmetler itibariyle ve sıcak asfaltta 3. Büyükşehir olmanın getirisi ile  geleceğe umutla bakmaktadır. Ayrıca sağlık alanında yapılanlar da gözden kaçmamaktadır.  Yılmayan çalışma azmi, disiplin, azim ve kararlılıkla hep doğruları ile temayüz eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Av. Enver YILMAZ ve ekibini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.  

Bu yazı toplam 1183 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Haber Ordu | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0452 777 5 666 | Haber Scripti: CM Bilişim