• BIST 94.783
  • Altın 246,212
  • Dolar 5,9356
  • Euro 6,6205
  • Ordu 13 °C

ŞAHİN ORDU’YU, ORDU İSE ŞAHİN’İ KAZANDI !

Salih Ziya CÖRÜT

Geçmişte uzak olsa da birbirinin içinde olan iki unsur. Biri Ordu İlimiz, diğeri ise İlinin bağrından yetişen değerlerden biri olan İdris Naim ŞAHİN…!

Elbette yıllarını dışarıda bürokrat ve siyasetçi olarak geçiren ancak onunla yaşayan, aynı zamanda bir o kadar da Ordululuk olgusunu benliğinde yaşatan ve camiamızın önemli  siyasi şahsiyetlerinden biri olan İdris Naim ŞAHİN, sanırım iki unsurun birleştiği ve birbirini tamamladığı noktadadır.

Şüphesiz genel seçimlerden önce çeşitli spekülasyonlar yapılmak istense de  sonuç itibariyle Ordu ilimizde sağduyunun kazandığını görmekteyiz.

Seçim öncesinde bazıları kendince İlçe ayrımcılığı politikaları üretmeye çalışsa da  Ordu halkı bu tuzağa düşmeyerek gereken cevabı sağduyusu ile sandıkta vermiş oldu.

Gerçekte Ordu İlimiz, İlçeleri ile bir bütündür. Bu bütünün parçalarını birbirinden ayrı düşünmek olası değildir. Elbette her bir İlçemiz Ordu İlimizin vazgeçilmezleri ve tamamlayıcı unsurlarıdır. Seçilenin hangi İlçemizden olmasından ziyade İlimizi tümüyle kucaklayabilecek ve  hizmet üretebilecek olması esastır.

Bu nedenle geçtiğimiz dönemde İstanbul Milletvekili olan ve bu dönem Ordu’dan aday olan Sayın İdris Naim ŞAHİN’in bunu başaracak dirayet ve güce sahip olduğunu vakıf başkanlığı döneminden ve derneklerimizden bilmekteyiz.

Elbette camiamız, hizmet alabilme noktasında kendisini Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’a karşı mahcup etmemiştir. Bu da önemli bir noktadır.

Netice itibariyle Ordu Şahin’i, Şahin de % 60’lık tablo ile Milletvekili seçilerek Ordu’nun teveccühünü kazanmış olduğunu gösterdi. Ben öncelikle kendilerini bu başarılarından dolayı kutluyor ve tebrik ediyorum.

Özellikle bu tablonun oluşmasında bir diğer etkenin de 2. sıradan milletvekili seçilen Av. Mustafa HAMARAT’ın payının büyük olduğunu düşünüyorum.

Çünkü kendisi her zaman olduğu gibi, yine sivil toplumun  içinden ayrılmayarak Ordu İlimizdeki çalışmalarıyla da kısa sürede  taraflı tarafsız herkesin takdir ve teveccühünü kazanmıştır.Elbette ilk milletvekilliği döneminde iyi bir deneyim süreci geçirdiği bugünkü seçim sonuçlarından anlaşılmaktadır.

Ağabey olarak İdris Naim ŞAHİN’in yanına aldığı ekip arkadaşları başta Av. Mustafa HAMARAT,  eski İl Başkanı Fatih Han ÜNAL ve 4. Sıradaki İhsan ŞENER ile 5. Sıradaki Harun ÇAKIR’ın da onlara ayak uydurması bu başarıyı beraberinde getirmiş oldu.

Her zaman ifade ettiğimiz gibi, ORDEF’in kuruluşunda 2006 yılında ilk meşaleyi yaktığımız sabah kahvaltısında ev sahipliğini üstlenen ve hiçbir zaman desteklerini bizlerden esirgemeden her platformda yanımızda olan Sayın HAMARAT, bu dönemde elde edilen siyasi başarının da mimarlarından biri olmuştur.

Esas olan İlimize hizmet noktasında seçilenlerin aynı ya da başka İlçeden olması veya İlçesinin büyüklüğü veya küçüklüğü değil, topluma hizmetlerinin büyüklüğüdür.

Elbette İdris Naim ŞAHİN de hizmetleri ile Ordu İlimizin sorunlarını kucaklamada önce Orduspor’a verdiği (Havaalanı, Çevreyolu Projesi ve Ordu Arena stadının yapılması projesi dahil) destek ve katkıları ile bunu kanıtlamıştır.

Esasta büyüklerinin Kumru İlçemizin Karaağaç köyünden göç ile Ünye İlçemize yerleşmiş olması Ordu İlimize hizmetteki çalışma azminin Ünye eksenli olacağı anlamına gelemez. Çünkü bugün Ordu Milletvekili olarak TBMM çatısı altında görev yaptığı esnada esas hedeflerinin Ordu’nun tüm İlçelerine ve merkezine aynı oranda hizmet üretmek olacağı kanaatindeyim. Ayrıca Başbakanın yanında ikinci adam konumunda olması ise, etkin ve yetkinlik yönüyle diğer vekillerle kıyaslanamaz.

İlimiz adına oluşan bu başarılı tablonun gelecekte yerel seçimlere olumlu yansımaları olacağı kanaatindeyim. Dilerim hep kazanan yöremiz ve bölgemiz olsun…

Netice itibariyle Ordu Sayın Şahin’i, Şahin ise Ordu Milletvekilliğine seçilerek camiamızın takdirini kazanmıştır. Artık bundan böyle sıra seçilenlerde…! Dilerim öncelikle Havaalanı projesi başta olmak üzere, Çevreyolu, Ordu Arena stadı ve Turizm projelerinin hayata geçirilmesi temennimizdir. Bunu da başaracaklarına yürekten inanıyorum.

Yeni siyasi dönemin hem ülkemize, hem de Karadeniz bölgemiz ve İlimize hayırlara verile olmasını temenni ederek sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu yazı toplam 1547 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Haber Ordu | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0452 777 5 666 | Haber Scripti: CM Bilişim