• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • Ordu 9 °C

SEFALETE VE BAŞARISIZLIĞA MAHKUM KILMANIN SEMBOLÜ NEDİM TÜRKMEN

Salih Ziya CÖRÜT

İNANÇ, ÖZVERİ VE FEDAKÂRLIĞIN ARDINDAN  ORDUSPOR’U TARİHİN DERİNLİKLERİNE GÖMERCESİNE YOKLUĞA, SEFALETE VE BAŞARISIZLIĞA MAHKUM KILMANIN SEMBOLÜ  NEDİM TÜRKMEN

 

            ORDUSPOR, kuruluş tarihi olan 1967 Yılından bu yana geçen 48 Yıllık süreçte,

Son 5 yıllık Nedim TÜRKMEN döneminde yaşadığı geçici başarıların ardından, tarihin derinliklerine gömülürcesine yok olma tehlikesi ile yüz yüze kalarak bu denli olumsuzluk yaşamamıştır.

Başlangıçta iyi şeyler oluyor diye hepimiz akademik kariyerine güvenerek umutlandık ve yeri geldiğinde övgü dolu söz ve yazılarla arkasında durduk. Ancak, zaman içerisinde  geçici başarılar başarısızlığa dönüşerek ipler bir bir kopmaya başladı.

Süper Lige yükselişin ardından iki yıllık rüyanın sonunda geriye düşüş başladı. Bu nedenle bireysel davranışlar yüzünden önce camianın güvenini yitirdi, ardından Süper Ligdeki sivri çıkışları ile kamuoyu nezdinde, hakem camiası ve diğer kulüpler düzeyinde sevilmeyen bir kulüp imajı oluşturarak Orduspor’un hazin çöküşünü hazırladı.

 Bu çöküş neticesinde camiamızın en büyük markası Orduspor, Türkmen’in

ihtirasları yüzünden önce Süper Lig, ardından PTT 1. Ligden düşerek soluğu 2. Ligde aldı.   

Buna rağmen Türkmen, camiasından özür dilemek ve bu durumdan ders çıkarmak yerine olumsuzluklar zincirine yeni halkalar eklemek suretiyle hep Ordu camiasını aşağılayan ifadelerle zaman içinde yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarını, zamanla onca desteğine rağmen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver YILMAZ ile Ordu camiasını suçlayarak “dedikodudan vergi alınsa Ordu şampiyon olur”,  “Ordu insanı Ordu’yu Boztepe ile Yoroz tepesinin arasından ibaret sanıyor” yani at gözlüğünden bakıyor, “Bu Ş… sizlere 3. Lig bile çok” diyecek kadar ileri giderek hakir gördü ve kendi başarısızlıklarına kılıf aramaya başladı. Hatta üçlü sacayağı oluşturduğu kardeşleri ile bile ters düşerek istifalarına neden oldu.

Nihayetinde üzerinde yoğunlaşan tepkiler karşısında kamuoyundan destek alamayınca olağanüstü kongreye gitmek durumunda kaldı. Ancak, kongre öncesi kâh adayım dedi, kâh kesinlikle aday değilim diyerek adeta toplumla alay edercesine tutarsız  tavırlar sergiledi.

Mamafih, genel kurulda kendi koyduğu kurala takılarak aday olabilmek için 100 üyenin imzasını dahi tamamlayamadan 43 imzada kaldı ve gerekli desteği göremeyince adaylıktan çekildiğini açıklayarak Yaşar PAMUK’un adaylığını kendisi de kabullenmek durumunda kaldı. Son hamle olarak kongre delegelerinin farkına varamadığı bir ortamda Basketbol Şubesinin yönetimini ele geçirdi ve sonrasında ise yönetim ve kamuoyu baskıları üzerine istifa etmek zorunda kaldı. Kongrede borç miktarını 47 Milyon TL. Olarak açıklamasına karşın, bugün bu rakam 83 milyon TL.’yi geçmiştir.

 Bilanço esasında tahakkuk esasının uygulanması ve gerçek borcun bilançoya yansıması söz konusu iken, kendisi borcun yüksek gözükmemesi için bazı oyuncularla yapılan sözleşmeler bilançoya yansıtılmamış ve Zımnen genel kuruldan gizlenmiştir.

YMM Mesleğini icra eden birinin bunu bildiği halde uygulamaması manidardır.  

Bir de hiç sıkılmadan bugün kulübün içinde bulunduğu durumu eleştirmekte ve facebook sayfalarında olur olmaz paylaşımlarda bulunarak zırvalamaktadır.

Sanki kasasında paralarla teslim etmişçesine miras bıraktım dediği basketbol takımının 2016 Yılı gelirleri temlik edilmek suretiyle tahakküm altına alınmış ve kongreden bir gün önce Saat : 16.35’te Deniz Factoring’den çekmiş olduğu 675.000.- TL. ile toplam 1.6 milyon TL.’lik borçla birlikte bünyesinde hiçbir oyuncusu kalmamış olan, içi boşaltılmış haldeki bir takımı  miras olarak sunmaktadır. Aymazlığın ve Pişkinliğin bu kadarına da pes dedirtiyor insana….! Sülün Osman misali, Kargayı Ordu camiasına bülbül diye yutturacak.

Evet  Nedim TÜRKMEN, Ordu camiasına 5 Yılda Çok büyük tahribatla kaldıramayacağı borç yükünü miras olarak bıraktın. İki Yıllık Süper Lig macerası için Orduspor’un şanlı tarihini bu denli heba etmeye değer miydi ? Elbette değmezdi.

 Hakkınızda yapılan bunca övgü ve iltifat yükünü kaldıramayarak İnanç, özveri ve fedakarlığı, tüm maharetlerinizle İhanet, acı ve ıstırap, yokluk, sefalet ve başarısızlığa dönüştürmedeki becerilerinizle sembolleşen kimliğiniz Ordu tarihine kara leke olarak geçmiştir. Artık bıraktığın kara tablo ve miras dediğin eserinle gurur duyabilirsiniz.

Ancak, merak etmeyin tüm olumsuzluklara karşın bu camia miras bıraktığın kara tablo ve olumsuzluklar ile borç yükünü kaldırarak ORDUSPOR’u layık olduğu yere getirecektir. Üzülsen de 1 – 0 Kazandığımız Üsküdar Anadoluspor 1908 maçı İnşallah yükseliş maçımız olacaktır. 1967 Ruhu ile varlığını sürdüren ORDUSPOR olgusunu benliğinde taşımayanlara lanet,  taşıyan ve yaşatanlara ise selam olsun….!   25.11.2015

                                                                                                          Salih Ziya CÖRÜT

                                                                                   

Bu yazı toplam 1633 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ZEKİ AYDIN
25 Kasım 2015 Çarşamba 12:30
12:30
ORDUSPOR VE TÜRK FUTBOL CAMİASININ YÜZKARASI
85.105.53.98
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Haber Ordu | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0452 777 5 666 | Haber Scripti: CM Bilişim