• BIST 96.238
  • Altın 239,526
  • Dolar 5,8248
  • Euro 6,5545
  • Ordu 12 °C

YILMAZ İLE GELEN BİRLİK ve BERABERLİK RUHU

Salih Ziya CÖRÜT

Hiç kuşku yok ki, Ordu İlimiz Büyükşehir olmanın getirisi ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Av.  Enver YILMAZ  sayesinde   geleceğimizle ilgili önemli kazanımlar elde ederek yarınlarımızı şekillendirecek projelere imza atmak suretiyle hizmetler serisine hızlı bir giriş yapmıştır.

Bir taraftan yeni yapılanma ve teşkilatlanma ile diğer taraftan proje çalışmaları ile

Ordu İlimizin birlik ve beraberliğinde önemli mihenk taşları olan hizmetler serisine başlamak suretiyle Büyükşehir olmanın farkını Ordu insanına hissettirmeye başlamıştır. Elbette bunda Vizyonuyla, bilgi ve deneyimi, pratik zekâsını çalışma azmi ile birleştirmede mahir olan

Av. Enver YILMAZ başkanımızın rolü büyüktür.  

Gördüğümüz kadarıyla seçim atmosferinde yanlı tutum sergileyerek kendisi hakkında olumsuz söylemlerde bulunanlar bugün haksız ithamlarından ötürü pişmanlık duyuyorlardır.

Çünkü kendisi bugün yanlı davranmayıp herkesi kucaklayarak yıkıcı telkinler karşısında bile işini yaparak seçim sonrası herkesi kucaklamak suretiyle kapısını tüm camiaya açık tutmuş ve belki de umulmadık misafirperverlik örneği sergileyerek herkesin takdirini kazanmıştır. Bu davranışı onun kavgacı olmak yerine ne denli yapıcı ve birleştirici, kucaklayıcı bir şahsiyet olduğunu ortaya koymaya yetmektedir.

Elbette bunda başkanımızın teşkilatçılık ve siyasetteki engin birikimi ile deneyiminin etkisi büyüktür. Şüphesiz Ordu İlimizin tüm İlçe Belediye Başkanlıklarını da almak suretiyle  İlimiz coğrafyasını aynı siyasi görüş etrafında toplayarak Büyükşehir çatısı altında birleştirmek suretiyle emsalsiz bir birlik ve beraberlik örneğine imza atmıştır.

Elbette bu durum, çok başlılığı ortadan kaldırarak hizmete yönelik ortak akılla hareket etme yetisini geliştirerek birlikteliği tesis edecek ve hizmet aşkını körükleyecektir.

Geçmişe baktığımızda İlçe Belediye başkanlarımızın kendi başına buyruk olmaları yerine bugün Büyükşehir çatısı altında birlik ve beraberlik içerisinde hizmete yönelik ortak aklın devreye girmesi ile daha verimli çalışmalar ortaya çıkacaktır.

Yıllardır kendi başına kaderi ile baş başa kalan İlçe Belediyelerince yöre insanına hizmet üretmede zorlanıldığı ortamda bugün artık Büyükşehir çatısı altında sorunlar elbirliği ile tek merkezden daha kolayca çözülecektir.

Artık Ordu İlimizle ilgili gerekli kadastro çalışmaları başlatılmış, çöp sorununu çözecek yer tahsisi yapılmış, iki yıl içerisinde yol ve su sorununu çözme vaadinde bulunan B.Şehir Belediye Başkanımızın aktif çalışma arzusu ile sorunları yerinde tespitle çözüm önerileri ile neticeye gitmesi, Ordu İlimizi çok kısa sürede Havaalanı ile hem turizm, hem de iş istihdamı açısından örnek bir Büyükşehir yapacağını,  Karadeniz’in hatta ülkemizin parmakla gösterilen bir B.Şehri olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Bunun yanında turizmde, Spor alanında, tarım ve hayvancılık alanlarında yapılan çalışmalar ile Ordu İlimizin yeniden şehir planının çıkarılarak çağdaş modern bir kent olma özelliği ile daha da ileriye giderek gıpta ile bakılan bir büyükşehir olacağı aşikârdır.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU’nun İlimize gelerek incelemelerde bulunarak fikir teatisinde bulunması ve aynı zamanda Merkezde Melet Irmağı ile İlgili projelendirme çalışmalarının startını vererek bu yıl ödenek ayrılmasının önünü açması takdire şayan çalışmalardır.

Kırsal alanda sulu tarıma geçilmesinin önünü açmaları ve beraberinde hayvancılığın da geliştirilmesi İş istihdamını da arttıracaktır. Mesudiye İlçemizde 2.430 Dönümlük arazide sulu tarım yapılacağı, Korgan İlçesi, Yoğunoluk, Kaynartaş, Devecik ve İlküvez Mahallelerinde 2 milyon 42 bin metreküp, Gölköy kırtaş göleti ile İlçe merkezi ve civar yerleşimlere 3.83 milyon metreküp, Kumru İlçesinde oluşacak olan gölet ile İlçeye 2.92 milyon metreküp içme suyu sağlanacağı hesaba katıldığında verilen sözlerin bir bir yerine getirildiği anlamına gelmektedir.

YILMAZ ile gelen birlik ve beraberlik ruhu, İlçeleri ile bir bütün olan İlimizi uyum içerisinde arzulanan  hedefe ulaştıracaktır. Bundan asla kuşkumuz yoktur.

İlimiz adına Camiamızdaki Birliktelik Ruhunu pekiştirerek örnek davranışlar sergileyen  Büyükşehir Belediye  Başkanımıza ve ekip arkadaşlarına başarılar diliyorum.

En Derin Sevgi ve Saygılarımla….! 20.05.2014

Bu yazı toplam 1353 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Haber Ordu | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0452 777 5 666 | Haber Scripti: CM Bilişim