Haber Ordu Son Dakika Haberleri

Vali Sonel, Karadeniz İlleri U20 Serbest Güreş Turnuvasının Açılış Programına Katıldı 

SPOR
2 ay önce
Vali Tuncay Sonel, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Sen1 Ordusun İyilik Hareketi Vakfı işbirliği ile düzenlenen Karadeniz İlleri U20 Serbest Güreş Turnuvası açılış seremonisi ve ödül törenine katıldı.
Vali Sonel, Karadeniz İlleri U20 Serbest Güreş Turnuvasının Açılış Programına Katıldı 

 

Dün akşam gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle başlayan Karadeniz İlleri U20 Serbest Güreş Turnuvası, bugün Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda düzenlenen açılış seremonisi ve müsabakalarla devam etti.

Karadeniz İlleri U20 Serbest Güreş Turnuvası açılış seremonisi ve ödül töreninde bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, hem yurt içinde hem de yurt dışında çok değerli Ordulu iş insanları, akademisyenler, siyasetçiler ve bürokratlar bulunduğunu ifade ederek, Ordu’nun milli takım ruhuyla hareket ettiğini söyledi.

Sen1 Ordusun İyilik Hareketi Vakfı’nın yapmış olduğu faaliyetlerden dolayı herkesin gönlünü fethettiğini belirten Vali Sonel, “Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güçle, devletimizin şefkatini, sıcaklığını en ücra köşedeki yetim ve öksüz olan çocuklarımıza, engeli olan vatandaşlarımıza, baş tacımız şehit ailelerimize, kahraman gazilerimize göstermenin gayreti içerisindeyiz. Bunu yaparken milli takım ruhuyla yapıyoruz ve Ordulu hemşerilerimizin, çok değerli dostlarımızın katkılarını alıyoruz” diye konuştu.

Güreş Turnuvasına katılan sporculara ve antrenörlere başarı dileğinde bulunan ve sporcuların arasından Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonları çıkmasını temenni eden Vali Sonel, “Hem valiniz, hem de bir kardeşiniz olarak her daim yanınızdayız” diyerek, sözlerini tamamladı.

Sen1 Ordusun İyilik Hareketi Vakfı Ordu Şube Başkanı Gülcan Özkaya ise yaptığı konuşmada, “Sporcularımızı izlerken, 5-10 sene sonra Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında madalya almalarını diledim. Bu oluşumda emeği geçen özellikle Ordu Valimiz Tuncay Sonel başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Serbest Güreş Turnuvasında, 10 ilden 350 sporcunun katıldığı final müsabakalarının ardından madalya törenine geçildi.

Sen1 Ordusun İyilik Hareketi Vakfı’nın Kurucu Genel Başkanı Arif Hikmet İlke, Karadeniz Güreş Turnuvasının her yıl Ordu’da hizmet hikayesi olanlara ithaf edileceğini söyleyerek, “Bu yıl ki hikayemiz Sayın Valimiz Tuncay Sonel’e ithaf edilmiştir. Sayın Valimiz Ordu’da göreve başladığında 2 Bin 112 yetim öksüz çocuğa bir mektup göndererek, isteklerini sormuştu. Yetim ve öksüz çocuklarımızın hayallerini hayata geçiren Sayın Valimiz Tuncay Sonel’in bu projesi bizleri çok etkiledi ve ben Ordulu olarak kendimi mahcup hissettim. Hizmetle ve hayırla yarışmak lazım. Ordu insanına, Türk insanına bunu hatırlattığı vefa gösterdiği için Sayın Valime çok teşekkür ediyorum, Ordu’ya hizmet edenlerin kıymetlerini bilelim” diye konuştu.

Vali Tuncay Sonel, görev yaptığı yerlerde ilk ziyaretlerini yetim öksüzlere, engeli olan vatandaşlara, şehit ve gazileriler ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayırdığını hatırlatarak, il genelinde 2112 yetim ve öksüz çocuğa ulaşıldığını ve birer mektup göndererek “Eğer annen ya da baban hayatta olsaydı özlemini çektiğin şey ne olurdu?” diye sorulduğunu ifade etti.

Vali Sonel, Ordulu hayırseverlerle birlikte yetim ve öksüz çocukların tüm taleplerinin yerine getirildiğini belirtti ve devletin güler yüzünü ve şefkatini bir kez daha gösterildiğini ifade etti.

Programda Sen1 Ordusun İyilik Hareketi Vakfı’nın Kurucu Genel Başkanı Arif Hikmet İlke ve ekibi tarafından Vali Tuncay Sonel’e teşekkür belgesi sunuldu

“Bu belgeyi yetim ve öksüz çocuklarımız adına alıyorum” diyen Vali Tuncay Sonel, Sen1 Ordusun İyilik Hareketi Vakfı’nın yöneticilerine teşekkür etti.

 

Yorum Yazın